Staś i Len naturalna sesja w domu

6 kwietnia 2019

Dziś jestem w odwiedzinach u Oli, mamy rocznego Florka, która tworzy markę „Staś i Len”. Aleksandra szyje lniane pościele i koce. Len ma swoje wyjątkowe właściwości, jest chłodny w dotyku, doskonale przepuszcza powietrze, nie powodując uczucia dyskomfortu.

Pomysł na szycie lnianych pościeli pojawił się nie przez przypadek, Ola szukała rady na problemy skórne swojego synka. Poszukiwania naturalnych materiałów takich jak len czy konopie okazały się rozwiązaniem. Coraz częściej zaczyna się mówić o ubraniach i tekstyliach w wielu kontekstach, czy to zmiany klimatu, czy masowej produkcji. Od niedawna zaczęłam przyglądać się składom ubrań, które noszę. Staram się nie nosić rzeczy wykonanych z poliestru, nawet jeżeli producent zapewnia mnie, że jakiś procent plastiku potrzebnego do produkcji, pochodzi z recyklingu. Jakoś mnie to nie przekonuje. Ważne jest też, żeby zwrócić uwagę na pościel i koce.

Jak pisze Aleksandra w jednym ze swoich wpisów na Instagramie : „Naturalny len, wbrew pozorom, nie musi być twardy, szorstki i nie przyjemny dla skóry. Po procesie zmiękczania len wręcz idealnie nadaje się na pościele, ręczniki czy koce, ponieważ jest niezwykle miękki i przyjazny dla skóry.”

Profil Oli na Instagramie i Facebooku

Jeżeli podobał ci się ten wpis udostępnij go, jeżeli masz ochotę na naturalną sesję w domu napisz do mnie 😉 A może prowadzisz własny biznes i potrzebujesz pięknych fotografii do promocji w mediach społecznościowych ? Uwielbiam wspierać marki personalne i małe kreatywne biznesy.