Chrzest Ignacego w Poznaniu

8 maja 2019

Chrzest Ignacego

W ostatnią sobotę odwiedziłam z aparatem Zofię i Filipa, którzy przygotowywali do chrztu świętego swojego syna Ignacego. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Ale nie obyło się bez małego stresu przy przygotowaniach. Mi zawsze ten dzień przypomina trochę dzień ślubu. Różnica jest tylko taka, że jest z nami mały człowiek, który nie zawsze respektuje nasze plany. A przeważnie ma je w głębokim poważaniu. Ale Zosia to osoba napełniona niesamowitym spokojem. Skoncentrowana i dobrze zorganizowana. Nauczyciel z pasją, a teraz spełniona mama. Zosia współtworzyła miejsca takie jak Czytogruszka w Szczepankowie czy projekt Artystycznego Warsztatu Dziecięcej Twórczości „Księgaręka”.

Spodobało mi się indywidualne podejście do organizacji tego wydarzenia. Winietki na stół były napisane odręcznie. Dołączony był do nich również mały podarunek ceramiczny, ponieważ Filip zajmuje się rękodziełem (BRZYSKI_ART). Tworzy piękne minimalistyczne formy w glinie i porcelanie. Ostatni projekt, porcelanowa filiżanka, inspirowany życiem św. Franciszka z Asyżu, była doskonałym podziękowaniem dla Ojca Romana, który udzielił Ignacemu sakramentu Chrztu.

Msza Święta w kaplicy u Pana Boga za piecem u Dominikanów w Poznaniu miała kameralny i rodzinny charakter. Nie ma piękniejszego sposobu na celebrowanie tego wydarzenia. Pieśń wspólnie śpiewana przez wszystkich zebranych (bez organisty czy chóru) ma niesamowitą moc.